ScrollToTop
magazyn mamy

Dlaczego fajnie być mamą?!

Data: 01 grudzień 2016 Autor Mama Magda Sewastianowicz

Dlaczego fajnie być mamą?!Poprawiłam się w fotelu, przymknęłam oczy, by skupić się i przekazać to, co najbardziej przekazać bym chciała...

"Mamusiu, mamusiu, dlaczego śpisz? Główka cię boli? A może chcesz, żeby cię przytulić" - rozległo się natychmiast z podłogi, na której powstawał właśnie zamek z kartonów po butach, jajkach i syropach na kaszel. Tego ostatniego na szczęście nie było słychać!

Zapewniwszy małą konstruktorkę, że to nie ból głowy i że wszystko jest w porządku, spróbowałam ponownie skupić się na zadaniu...

"Mamusiu, ale wiesz... jednak cię przytulę, tak na zapas!" - dwadzieścia cztery przecinek sześć kilograma wpakowało mi się na kolana bez ostrzeżenia, pachnąc zjedzonym przed chwilą rosołkiem i malinową gumą - nagrodą. "Miałam ograniczyć Młodej słodycze" - zdążyłam pomyśleć, zanim tuzin malinowych buziaków obkleił mi twarz słodkim wodospadem czułości...

"Mamusiu, bo ja bym taką przerwę teraz zrobiła w budowaniu, bo wiesz... poczytasz mi troszeczkę o dzieciach z Bullerbyn? Bo wczoraj było o tym ząbku, co ma wypaść i ja jestem ciekawa, czy Ollemu wypadł przez noc, bo mój jeszcze nie wypadł, chociaż Nataszka z trzeciej grupy sprawdzała mi w łazience, czy już wyskoczy".

"Grzebiecie sobie w buziach?" - osłabionym głosem spytałam, sięgając po książkę Astrid Lindgren. "Nie, tylko wczoraj i dzisiaj i na jutro się umówiłyśmy, jakby dziś w nocy nie wypadł..."

Czytając o przygodach wesołej gromadki układałam sobie w głowie przemówienie dotyczące zachowania zasad higieny, mając wizję aft i innych chorób, których nabawić się można od, rozkosznych wprawdzie, ale nie zawsze czystych, rączek!

Okazja nadarzyła się podczas, zorganizowanego jak zwykle przed spaniem, mycia ząbków oraz dziur po ząbkach, które już zdążyły wypaść ;)
Wieczór pachniał spokojem, ulubionym kremem i kakao... "Najpiękniejszy wieczór w tym roku" - pomyślałam jak co dzień, otulając Młodą kołderką i głaszcząc małą, ciepłą rączkę, która nie chciała puścić mojej, dopóki bezpiecznie nie poszybuje do Krainy Magicznych Snów :)

.... Zaraz, zaraz, o czym to ja miałam?! Ach, tak! "Dlaczego fajnie jest mieć dziecko" - uśmiechnęłam się, zapadając ponownie w miękki fotel... Bo każdy poranek i wieczór jest najpiękniejszy w roku :)

Nikt jeszcze nie rozpoczął dyskusji w tym wątku. Dodaj komantarz jako pierwsza!

logo

Portal MyMamy.pl pomaga poznać i skontaktować się z innymi rodzicami w okolicy oraz udostępniać im różne informacje i materiały