ScrollToTop
mama na zakupach

Doradztwo laktacyjne

Data: 26 lipiec 2016

Karmienie piersią staje się coraz bardziej „popularne”. Nie bez kozery używamy tego stwierdzenia. W dobie bycia „fit”, kiedy to zalewają nas artykuły o tym „jak jeść naturalnie”, „jak odżywiać się zdrowo”  i wiele innych, zabrakło nam tego podstawowego tematu – propagowania karmienia piersią.  Tak naprawdę pokarm kobiecy jest najbardziej naturalnym pożywieniem, które dziecko powinno przyjmować od urodzenia. Nie ma nic bardziej prozdrowotnego, jak po prostu karmienie piersią.

Tak powstał pomysł założenia firmy wspierającej na różnych płaszczyznach karmienie piersią.

Właścicielka firmy jestem ja – autorka artykułu -  Paulina Podolska-Słoń.  Pracuję jako położna na oddziale wcześniaków. Ponadto w tym roku uzyskałam tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego.  Prywatnie jestem mamą, która nota bene sama miała kilka lat temu problemy laktacyjne. Pomyślałam sobie wtedy, iż w przyszłości „zadbam” o to, aby pacjentki w naszym mieście miały dostęp do aktualnych informacji na temat laktacji, karmienia oraz mogły liczyć na profesjonalną pomoc 24 godziny na dobę.

 Na początku 2016 roku poznałam świetną osobę! Magdalena Żońca – bo o Niej mowa -  również jest położną oraz CDL-em  i pracuje w  tym samym szpitalu co ja. Od razu wiedziałam, iż mamy wspólne pasje, cele i  będziemy tworzyć zgrany TEAM.

Działamy lokalnie, jeśli chodzi o oferowane przez nas profesjonalne porady laktacyjne z dojazdem do domu pacjentek. Niestety nie są one refundowane z NFZ, jednak gwarantują pomoc w nawet najtrudniejszych kłopotach z karmieniem. Staramy się rozwijać najróżniejsze wątpliwości świeżo upieczonych rodziców. Jesteśmy dostępne pod telefonem i mailem całą dobę. Organizujemy też różne warsztaty, aby dotrzeć z edukacją do jak największej liczby osób.

Docelowo chciałybyśmy zapewnić kompleksową opiekę nad Kobietami, skupiającą się na edukacji ciążowej, wizytach laktacyjnych, czy choćby pomocy w skompletowaniu „wyprawki dla noworodka”.

Współpraca z MyMamy.pl pozwoli nam na podzielenie się najnowszymi  informacjami, poradami oraz uwagami ze wszystkimi osobami, które zechcą śledzić artykuły przez nas pisane.  Zapraszamy do lektury naszych tekstów publikowanych na portalu w zakładce BLOG kategoria laktacja. Będziemy dostępne również poprzez skrzynkę mailową i chętnie odpowiemy na nurtujące MAMY pytania pod adresem email: laktacja@mymamy.pl .

Pozdrawiamy,

Paulina i Magda

 

 

Aleksandra
2016-07-26 13:16:17

Bardzo dobrze że są takie panie które chcą pomóc mamusią w karmieni piersią. Nie trzeba sie poddawać i próbować karmić tego maluszka piersią są to na prawdę nie zapomniane chwile... i wiadomo mleko matki jest najzdrowsze dla takiego nowo narodzonego brzdąca jak i również dla troszkę starszych dzieciaków. Ja karmię już 17 miesięcy i jak narazie końca nie widać. Postanowiłam nie odstawiać jej na siłę bo bardzo lubi ssać cycy , ona w końcu sama odrzuci. Po za tym bardzo lubię to naszę cycusiowanię jak trzyma mnie małymi rączkami i tak słodko się na mnie patrzy :) Więc mamusię nie rezygnujcie z tego ... Ja na szczęście nie miałam z tym problemów odrazu po urodzeniu mała przyssała się do piersi :)

Paulina
2016-07-28 14:49:01

Hej, z tej strony Paulina Podolska-Słoń. Jestem na portalu również jako Mama. Jeśli zechcecie skontaktować się bezpośrednio przez Portal, ZAPRASZAM.

logo

Portal MyMamy.pl pomaga poznać i skontaktować się z innymi rodzicami w okolicy oraz udostępniać im różne informacje i materiały