ScrollToTop
rabaty dla mamy

Duże, małe, klasyczne, a może nowoczesne?

Data: 23 październik 2018

wzory, fasony, kolory. Mogą też mieć fantazyjne wykończenia lub proste, klasyczne, wprowadzające do sypialni, czy salonu, szczyptę harmonii. Jak się odnaleźć wśród tak bogatej oferty poduszek i sprawić, żeby stały się nietuzinkowym dekorem, przyciągającym wszystkie spojrzenia?

Dwa w jednym

Jeśli myślisz o zakupie poduszek dekoracyjnych, zastanów się jakie zadanie mają spełniać. Czy tylko dekoracyjne, czy też chcesz, aby były praktycznym, komfortowym dodatkiem do twojego domu. Wiele osób wybiera tę drugą opcje, i dobrze, bo oprócz subtelnej lub wyrazistej dekoracji zyskują użyteczną rzecz do codziennego użytku. Jeśli mają to być poduchy, które posłużą do odpoczynku, wybieraj takie, aby materiał był delikatny, przyjazny dla skóry. Zwracaj  uwagę na wypełnienie, aby wyczekiwany relaks przebiegał w komfortowej atmosferze.

Bardzo ciekawie wpisują się we wnętrze poduchy większe, do siedzenia. Można je porozrzucać po pokoju lub ustawić blisko stolika kawowego, aby służyły jako wygodne i urocze pufy.

Zgodnie ze stylistyką, a może?

Wiele zależy od tego, czy poduchy mają kontrastować z danym stylem wnętrza, czy idealnie wpisywać się w jego aranżację. Sposobów na udekorowanie pomieszczenia poduszkami jest mnóstwo, dlatego zanim zdecydujesz się na konkretny fason i kolor, sięgnij po pisma branżowe, prześledź dyskusje na forach tematycznych lub popytaj znajomych. Umiejętne dobranie dekoracyjnych dodatków  efektownie ubogaci wnętrze, sprawi, że będzie wyglądało rewelacyjnie. Wiadomo, że w pomieszczeniu, które urządzisz w stylu skandynawskim, znajdą swoje miejsce poduszki wykonane z naturalnym materiałów. Poduszki błyszczące i aksamitne wpiszą się np. w styl glamour, a w rustykalnej przestrzeni ładnie będą się prezentować hafty i falbanki.

Możesz też wprowadzić ciekawy kontrast, umieszczając poduszki, które ożywią przestrzeń.. Trak może być np. w pomieszczeniach jasnych, kiedy znajdą się w nich poduszki o geometrycznych wzorach i żywych kolorach. Natomiast we wnętrzach, w których jest dużo barw, dekoru itd., możesz porozkładać, np. na sofie, poduszki bardziej stonowane, o lżejszych fasonach i wyciszonej kolorystyce. Gdzie szukać takich poduszek? Tylko w dobrej jakości sklepach, oferujących różnorodny asortyment. Zerknij np. tutaj https://www.indelo.pl/poduszki-dekoracyjne-cat-36 - moc fasonów i kolorów do wyboru.

Jak je poukładać?

Poduchy na kanapie mogą leżeć w różnych wariantach. Czasami warto trochę zaszaleć, zestawiając ze sobą kontrastowe kolory i wzory.  Nie musisz zawsze trzymać się symetrii, trochę artystycznego nieładu doda wnętrzu szczyptę nonszalancji i polotu. Bardzo ciekawie wyglądają też obok siebie większe i mniejsze poduchy, ułożone mniejsza przed większą lub naprzemiennie. Pomysłów jest moc, wystarczy poluzować wodze wyobraźni, aby wyczarować bajkowe klimaty.

Wiele zależy od tego, jaki masz gust i jaki efekt chcesz osiągnąć. Warto pomyśleć o dużym koszu wypełnionym poduszkami, który postawisz przy sofie. Zależnie od nastroju i potrzeb, ułożysz ciekawą kompozycję poduch lub po prostu zanurzysz się w ich wyjątkową miękkość.

Nikt jeszcze nie rozpoczął dyskusji w tym wątku. Dodaj komantarz jako pierwsza!

logo

Portal MyMamy.pl pomaga poznać i skontaktować się z innymi rodzicami w okolicy oraz udostępniać im różne informacje i materiały