ScrollToTop
magazyn mamy

Fotelik.info - bezpieczeństwo dzieci w podróży

Data: 16 wrzesień 2019

Naszą krakowską załogę fotelik.info tworzą na stałe cztery osoby, trójka techników przeszkolonych przez biomechanika zderzeń Pawła Kurpiewskiego i przeurocza Justyna na recepcji.

Oddział powstał dzięki Magdzie - mamie czwórki dzieci, która tak długo “drążyła” temat bezpieczeństwa dzieci w samochodzie aż “znalazła” Pawła Kurpiewskiego w Warszawie. Okazało się że oboje z mężem do tamtej pory przewozili dzieci tak beznadziejnie, że należy dziękować Opatrzności że nie doszło do wypadku albo nawet stłuczki. Paweł Kurpiewski wraz ze Sławkiem Molakiem w czasie rutynowej wizyty Centrum Bezpieczeństwa w Chorzowie zdecydowali się “podjechać” na inspekcję do Krakowa - i tak zaczęła się historia Krakowskiego oddziału.

“Po wizycie Pawła i Sławka natychmiast wyniosłem na śmietnik stare sparciałe foteliki i poddupniki. Obiecałem też sobie, że nigdy już nie wypnę dziecka z pasów podczas jazdy - co nam się wcześniej zdarzało” - relacjonuje mąż Magdy, Bartek.

Od października 2018 istnieje zatem Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info na ul. Makuszyńskiego 7 - bo wiedzą trzeba się dzielić. Nie pomogą foteliki obrotowe, jazda tyłem (RWF) czy testy ADAC - choć też bardzo ważne - jeżeli rodzic nie będzie zapinał fotelika w samochodzie a dziecka w foteliku jak należy!

A czemu my w ogóle to robimy? Uwielbiamy pracę z dziećmi (Piotrek pracował długo w TheLittleGym, a Krzysiek trenował dzieciaki w akademii piłkarskiej), a jednocześnie mamy poczucie misji pomagając rodzicom zapewnić bezpieczeństwo ich pociechom. Pracując już drugi rok jako technicy, wiemy o tym, że to co robimy ma znaczenie. Świadczą o tym relacje powypadkowe klientów, gdzie w dobrze dobranych fotelikach dzieciaki nie odniosły żadnych obrażeń (często niemowlaki!), a rodzice skutki takiego zderzenia często odczuwają po dzień dzisiejszy. Poniżej link do zderzenia w którym brał udział nasz klient i mając kamerę jezdną - przypadkowo go nagrał.https://www.youtube.com/watch?v=56MjhIe5Bro - tutaj na szczęście skończyło się tylko na strachu i... płaczu dziecka.

Takich historii mamy już sporo. Ktoś kto nie doświadczył wypadku, na własnej skórze lub nie słyszał o wypadku od znajomych często nie zwraca uwagi na bezpieczeństwo dzieci w aucie. w Problem w tym, że jeśli spotka taką osobę wypadek, a dziecko będzie jechało w złym foteliku, np. fotelik bez testów (typowe marketowe, lub wyprawka 3 w 1), niepasującym do samochodu (opadająca głowa) i do tego niepasującym do dziecka (fotelik za duży, bądź za mały), to skutki takiego zdarzenia mogą być po prostu tragiczne (śmierć, lub trwałe kalectwo). Mówią o tym wprost statystyki wypadkowe. Bez trudu można znaleźć informacje w internecie na temat wypadków z udziałem rodzin, gdzie w jednym aucie dzieci giną, a w drugim uchodzą z życiem.

Są to drastyczne dane, ale nie można ich zignorować i przejść obok nich obojętnie. Oczywiście znajdziemy tysiące rodzin które stwierdzą, że im fotelik sie nigdy nie przydał i jest to nawet logiczne, bo jeśli nie ma wypadku, to nie ma również tematu fotelika. Pytanie tylko czy nie chcemy zadbać o bezpieczeństwo naszych pociech w razie gdyby nam się coś przydarzyło albo ktoś w nas wjechał?. Wiemy z doświadczenia, że w dobrze dobranym foteliku dziecko ma o wiele większą szansę wyjść z wypadku cało.

Jeśli masz wątpliwości czy twój fotelik jest bezpieczny, przyjedź do fotelik.info Kraków na darmową inspekcję Jeśli coś będzie nie tak, to poinformujemy o tym i poprawimy jeśli to możliwe. A jeśli zdecydujesz się na dobór fotelika, to na pewno dopasujemy coś do twojego auta i twojego dziecka. Bo dobór polega na przymierzeniu fotelika do auta i do dziecka, a nie na oglądaniu fotelików na półce i rozmawianiu o nich, albo o zgrozo zakupie przez internet! Jeśli chcesz mieć pewność że wozisz dzieci bezpiecznie, przyjedź, sprawdź i kup bezpieczny fotelik na Makuszyńskiego 7! Poniżej linki gdzie możesz poczytać o bezpieczeństwie oraz zobaczyć jak to u nas wygląda: https://fotelik.info/ - Główna strona fotelik.info https://www.youtube.com/watch?v=_d7-fXqIcCo - filmik z doboru w fotelik.info Kraków https://www.facebook.com/fotelik.info.krakow/ - nasz Facebook https://www.instagram.com/krzysztofpodolski.fotelik.info/ - Instagram

Nikt jeszcze nie rozpoczął dyskusji w tym wątku. Dodaj komantarz jako pierwsza!

logo

Portal MyMamy.pl pomaga poznać i skontaktować się z innymi rodzicami w okolicy oraz udostępniać im różne informacje i materiały