ScrollToTop
magazyn mamy

Jestem Mamą i piszę…

Data: 01 grudzień 2016 Autor Mama Kasia Kosiak-Momot

Jestem Mamą i piszę…
Jestem Mamą i piszę się na to. Dla tych niebieskich oczu, dla tych uśmiechów co ranek, dla tego gaworzenia, budzącego lepiej niż niejeden zegarek. Ale jest coś jeszcze. Dzięki macierzyństwu odkryłam w końcu tę tajemnicę, która nurtowała mnie przez 27lat mojego istnienia. Tak, o słoiczkach z obiadami można rozmawiać godzinami. Tak, zawartość pieluchy może spędzać sen z powiek dosłownie i w przenośni. Tak, można nie spać całą noc,  a następnego dnia normalnie funkcjonować. I to tak przez cały miesiąc. Szkoda tylko, że tego ostatniego nie byłam pewna na studiach, bo zapewne odwiedziłabym każdą akademikową imprezę bez martwienia się o średnią.
Jestem Mamą i piszę, ale też dużo czytam. Blogi matek niemowlaków, starszaków  i nastolatków, to nie tylko skarbnica wiedzy, ale również i kopalnia dobrego humoru. Nie znam chyba drugiej takiej grupy kobiet, która z uśmiechem dzieliłaby się trudnościami dnia codziennego: a to noszeniem w zakupów, a to nieplanowanymi pobudkami, a to szalonymi pomysłami na zabawę swoich pociech.
Jestem Mamą i piszę swoim przyjaciółkom, że macierzyństwo to niesamowite przeżycie. Wyłamałam się z grona moich znajomych ze swoją dość niespodziewaną przez wszystkich ciążą. Rzuciłam swoją obiecującą pracę, odłożyłam mapę z miejscami, które chcę odwiedzić, zamknęłam drzwi do całonocnych imprez. Czy żałuję? Tylko tego, że dziecko w moim życiu nie pojawiło się wcześniej.
Jestem Mamą i piszę tylko wtedy, gdy mam czas. Czyli gdzieś między karmieniami, pieluchami, śpioszkami i kąpielą. 
Jestem Mamą. Ty też nią jesteś i pewnie zgodzisz się z tym, co napisałam. Jestem Mamą. Jeśli Ty nią jeszcze nie jesteś, to zapewne będziesz i zobaczysz, jak to jest...

Nikt jeszcze nie rozpoczął dyskusji w tym wątku. Dodaj komantarz jako pierwsza!

logo

Portal MyMamy.pl pomaga poznać i skontaktować się z innymi rodzicami w okolicy oraz udostępniać im różne informacje i materiały