ScrollToTop
rabaty dla mamy

Klocki Lego - najbardziej kreatywne zabawki na świecie

Data: 29 styczeń 2019

niespełna 90 lat zachwycają dzieci i dorosłych. Wielbicieli klocków Lego jest tak wielu jak wiele radości oraz możliwości konstrukcyjnych dają te małe klocki. Być może dlatego, że nie tylko pozwalają budować przeróżne budowle, lecz także rozwijają wyobraźnię uczą kreatywności. Historia klocków Lego rozpoczęła się w Jutlandii w roku 1932, gdy założyciel firmy Ole Kirk Christiansen zaczął produkcję drewnianych zabawek. Nazwa LEGO stanowi skrótem od duńskich słów oznaczających „baw się dobrze” i faktycznie klocki lego, jak niewiele innych zabawek, zapewniają rewelacyjną zabawę.

Kreatywność na najwyższym poziomie

Twórcy klocków Lego wciąż sięgają po nowe pomysły zaczerpnięte nie tylko z codziennego życia, lecz także z kultowych filmów dla dzieci i dorosłych czy innych zjawisk pop-kultury. Jednocześnie projektanci nadal tworzą te same, proste, choć wyjątkowe klocki w kilku podstawowych kolorach i kształtach, a następnie rozwija je i poszerza o nowe elementy. Dzięki obecnym klockom Lego można tworzyć nie tylko domy, ale również szkoły, szpitale, posterunki policji czy stacje benzynowe, a także rozmaite pojazdy. Z klocków można zbudować nie tylko samochody terenowe czy pociągi pasażerskie, lecz także niezwykłe ciężarówki i moster tracki oraz pojazdy do eksplorowania dżungli czy łodzie patrolowe.

Uniwersalna zabawa - klocki dla małych i dużych

W sklepie internetowym https://www.smarkacz.pl/lego-city dostępna jest szeroka oferta zestawów, które są przedmiotem pożądania najmłodszych dzieci, a także starszych. Co ważne – Lego oferuje zestawy dla chłopców i dziewcząt dostosowując swoją ofertę do zmieniających się gustów małych konstruktorów. Zainteresowani mogą wybierać pomiędzy licznymi zestawami z serii City. Dla poszukiwaczy przygód zaprojektowano zestaw City Dżungla, City Kopalnia oraz City Kwatera straży przybrzeżnej. Z kolei zestaw Niesamowite przygody zawiera komplet figurek i dwóch zwierzątek, które wspaniale uzupełniają inne klocki, m.in. sprzęt sportowy i akcesoria turystyczne. Dla wszystkich, których fascynują pościgi stworzono zestawy city Pościg górską drogą albo Pościg terenówką.

Budowanie z fantazją i bez ograniczeń

Klocki Lego pozwalają tworzyć starannie zaprojektowane, niezwykłe konstrukcje o różnej ilości elementów. Niektóre zestawy przeznaczone są dla mniejszych dzieci i skomponowane tak, aby zachęcać do zabawy i samodzielnego budowania różnych rzeczy. Inne złożone z wielu klocków wymagają pilnego śledzenia instrukcji, aby złożyć identyczny pojazd czy obiekt, jaki znajduje się na opakowaniu.

Doskonałe złożenia klocków ułatwiają zabawę nawet najmłodszym

Wysoka jakość wykonania poszczególnych elementów pozwala na wspaniałą zabawę dzieciom w różnych grupach wiekowych. Piękne kolory i możliwość tworzenia rozmaitych konfiguracji fascynuje nie tylko dzieci, lecz sprawia, że również dorośli chętnie wracają do świata dzieciństwa budując niezwykłe konstrukcje, pojazdy czy roboty. Idealnie uformowane i wyprofilowanie kształty klocków pozwalają na złożenie ich w fantastyczne lub realistyczne budowle.

Nikt jeszcze nie rozpoczął dyskusji w tym wątku. Dodaj komantarz jako pierwsza!

logo

Portal MyMamy.pl pomaga poznać i skontaktować się z innymi rodzicami w okolicy oraz udostępniać im różne informacje i materiały