ScrollToTop
rabaty dla mamy

KONKURS „ALPAKA OCZAMI DZIECKA" ROZSTRZYGNIĘTY!

Data: 12 czerwiec 2019

Alpaka to jedno z najprzyjemniejszych zwierząt na świecie. Często mówi się o nich, że są żywymi maskotkami, gdyż ich przyjacielskie usposobienie zawsze wpływa kojąco – zarówno na dzieci, jak i dorosłych. Właśnie dlatego działający w Warszawie Ośrodek Psychoterapii Dzieci i Młodzieży KOPARKA postanowił zorganizować konkurs "Alpaka oczami dziecka". Jego rozstrzygnięcie nastąpiło na początku kwietnia br.

Do udziału w zabawie zaproszone zostały całe klasy i grupy przedszkolne z Warszawy oraz ościennych powiatów – otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego, legionowskiego i mińskiego. Zadanie młodych artystów polegało na przygotowaniu prac przedstawiających te niezwykłe, bardzo pomocne w procesie terapii zwierzęta. Technikę wykonania
miała ograniczać jedynie wyobraźnia dzieci. Na konkurs można było zgłaszać rzeźby, wyklejane kolaże, malowane farbami obrazy lub inne – mniej lub bardziej zaskakujące – formy.
O idei konkursu oraz o samych alpakach opowiada założyciel „Koparki" Przemysław Chojnacki:
– Od ponad dwóch lat pomagamy dzieciom i rodzicom w budowaniu pomostu między nimi, a alpaki są ulubionymi zwierzętami naszych podopiecznych. Cały czas się rozwijamy i zapraszamy miłośników alpak do udziału w nowych wydarzeniach. Tym razem zdecydowaliśmy się zachęcić dzieci do wyrażenia ich kreatywności, a zwycięzców – do regularnych spotkań z alpakami.
Konkurs trwał od 18 lutego do końca marca i ogółem wpłynęło na niego ponad 50 prac. Zwycięzcy otrzymali vouchery na cykl czterech spotkań z alpakami. Dzieci, które zajęły dalsze miejsca, zostały m.in. zaproszone na dwa takie spotkania lub na spotkanie pojedyncze. Jury dodatkowo przewidziało Nagrodę Specjalną.


Laureatami pierwszego miejsca w kategorii przedszkoli zostali młodzi twórcy z przedszkola Hero Academy z podwarszawskiego Wilanowa. Na drugiej lokacie uplasowały się maluchy z oddziału integracyjnego przy ul. Krupniczej w Warszawie. Zaś na brąz zapracowało Niepubliczne Przedszkole Artystyczne "Akademia Sztuk Dziecięcych" z Warszawy..


W gronie szkół zwyciężyła klasa II B ze Szkoły Podstawowej nr 368 (Warszawa, kl. 2b), jako druga na podium stanęła Szkoła Podstawowa nr 124 (Falenica), zaś jako trzeci konkursowe zmagania ukończyli uczniowie klasy I B ze Szkoły Podstawowej nr 50 (Warszawa)
Nagrodę specjalną otrzymał Dom Dziecka nr 2 przy ul. Szczotkarskiej (Warszawa).

– Każda z otrzymanych przez nas prac jest wyjątkowa - podsumowuje Przemysław Chojnacki. - Dzieci włożyły w swoje dzieła naprawdę dużo pracy, co przełożyło się na ich jakość i pomysłowość. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem ich zaangażowania. A prace zwycięzców można obejrzeć na Fanpage’u "Ośrodka Koparka" na Facebooku.
PATRONI MEDIALNI:
Dobra Mama, Mamy Mamom, czasdzieci.pl, miastodzieci.pl, Wawer News, Radio Dla Ciebie, MyMamy, Egaga.pl, Egodziecka.pl.

Kontakt dla mediów: Dorota Steliga, tel. 512 949 039, e-mail: dorota.steliga@dspectrum.pl

Nikt jeszcze nie rozpoczął dyskusji w tym wątku. Dodaj komantarz jako pierwsza!

logo

Portal MyMamy.pl pomaga poznać i skontaktować się z innymi rodzicami w okolicy oraz udostępniać im różne informacje i materiały