ScrollToTop
magazyn mamy

KSIĄŻKA POD KAŻDĄ CHOINKĄ - PREZENT NA LATA.

Data: 05 grudzień 2019

W raporcie z badań świątecznych zwyczajów konsumenckich w Polsce i w Europie, przeprowadzonych przez Deloitte, znajdziemy m.in. informacje, jakich prezentów spodziewamy się w tym roku od naszych bliskich. Największą popularnością w Europie, niezmiennie od 3 lat, cieszą się książki. W Polsce zajmują one drugie miejsce, zaraz po kosmetykach i perfumach. Natomiast na liście prezentów kupowanych dzieciom książki zajmują dopiero czwarte miejsce. Tymczasem książka i wspólne czytanie z dzieckiem to idealny prezent na najbliższe święta - i kolejne lata.


Codzienne czytanie buduje zasoby dziecka i jest znakomitą witaminą dla jego rozwoju:

  • Czytając, dajemy mu najcenniejszy dar: nasz czas, uwagę i miłość.
  • Rozwijamy inteligencję emocjonalną dziecka, która będzie jego potencjałem i tarczą przez resztę życia.
  • Uczymy je bogatego i poprawnego języka, co zaprocentuje swobodą językową niezbędną do osiągania sukcesów w szkole i w życiu.
  • Dajemy mu wiedzę, rozwijamy zainteresowania i ciekawość świata.
  • Budujemy jego mocny system wartości moralnych.
  • Uodparniamy je na złe wpływy otoczenia i mediów, dając mu inną perspektywę i zainteresowania.

Czytanie to znakomity sposób budowania wewnętrznych zasobów dziecka – bogactwa, którego nikt mu nie odbierze i które się nie wyczerpie! Czytanie to najłatwiejsza, najtańsza i najprzyjemniejsza forma budowania więzi i mądrego bycia razem!


Dlatego – czytajmy dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!
I pamiętajmy, że czytanie powinno się dziecku zawsze kojarzyć z przyjemnością. A jak wybrać wartościową książkę, odpowiednią dla jego wieku i zainteresowań? Z pomocą może przyjść Złota Lista książek polecanych przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta
dzieciom”, która zawiera propozycje znakomitych lektur dla młodych czytelników i jest stale poszerzana o nowe tytuły. Są one napisane piękną polszczyzną, uczą języka i myślenia. Znajdziesz je na stronie: www.calapolskaczytadzieciom.pl/zlota-lista. Kategorie wiekowe oznaczają sugerowany dolny przedział wieku dziecka przy czytaniu mu na głos.

Nikt jeszcze nie rozpoczął dyskusji w tym wątku. Dodaj komantarz jako pierwsza!

logo

Portal MyMamy.pl pomaga poznać i skontaktować się z innymi rodzicami w okolicy oraz udostępniać im różne informacje i materiały