ScrollToTop
magazyn mamy

Poczytaj mi mamo, czyli ciekawe propozycje książek dla dzieci

Data: 15 marzec 2016

W dniu dzisiejszym prezentujemy specjalną serię limitowaną książek o charakterze kolekcjonerskim, która jest idealnym prezentem na zbliżający się Dzień Dziecka. Nakład każdego tytułu jest limitowany, a każdy egzemplarz posiada własny, niepowtarzalny numer, widniejący na wyklejce po otwarciu okładki. Tytuły ukazały się w związku z rocznicą (lub wydarzeniem), dotyczącą danego tytułu bądź autora. Książki są wydane w luksusowym stylu retro: twarda oprawa ze złoceniami oraz papier chamois. Wyróżniają się też klasycznymi ilustracjami najwybitniejszych polskich artystów w nowoczesnym opracowaniu graficznym (np. nowa kolorystyka). Wszystkie książki można kupić w księgarni siedmioróg, gdzie na hasło mymamy.pl można otrzymać 20% rabatu. 

Przykładowe pozycje z serii limitowanej:

Karolcia, Witaj Karolciu.

Dzieje Karolci są nierozerwalnie związane z pięknym wizerunkiem, jaki nadała jej Halina Bielińska, która była siostrą autorki, Marii Krüger, i obie artystki blisko nad tym wizerunkiem współpracowały. Wydanie jubileuszowe Karolci i Witaj, Karolciu! w jednym tomie w “Serii limitowanej” w specjalny sposób podkreśla urok oprawy graficznej - ilustracje zostały pokolorowane przez Kasię Kołodziej. 

Przeczytaj więcej o książce

Sto bajek.

Elegancka edycja w “Serii limitowanej”nawiązuje do pierwszego wydania Stu bajek z 1958 roku, które utrwaliło się w pamięci dzisiejszych rodziców i dziadków. Książka opatrzona jest ilustracjami Jerzego Srokowskiego - jednego z najwybitniejszych polskich grafików XX wieku.

Przeczytaj więcej o książce

Król Maciuś Pierwszy.

Król Maciuś I – ikonka polskiej literatury dziecięcej – stał się lekturą każdego dziecka w Polsce, ale także w wielu krajach zachodnioeuropejskich. Wydanie w „Serii limitowanej” nawiązuje do prestiżowego wydania z 1955 roku, książka opatrzona jest ilustracjami Jerzego Srokowskiego – jednego z najwybitniejszych polskich grafików XX wieku.

Przeczytaj więcej o książce

Bajarz europejski.

W książce znalazło się 15 bajek należących do dorobku kultury europejskiej. Są to najbardziej znane bajki, mity i baśnie francuskie, niemieckie, duńskie, greckie, włoskie, rosyjskie, angielskie, nordyckie i polskie. Książka została opatrzona ilustracjami najwybitniejszych światowych grafików, takich jak Iwan Bilibin, Eleanor Vere Boyle, Walter Crane, Leonard Leslie Brooke, William Wallace Denslow, Richard André, Franz Jüttner, Frederick Richardson, Lucy Fitch Perkins i inni. 

Przeczytaj więcej o książce

Słoń Trąbalski i inne wiersze.

Książka została opatrzona subtelnymi ilustracjami Ignacego Witza, w nowoczesnym opracowaniu graficznym Katarzyny Kołodziej. Ignacy Witz był nie tylko jednym z najwybitniejszych polskich grafików w dziedzinie ilustracji dziecięcej, był także przyjacielem Juliana Tuwima. Nad ilustracjami do tej książki pracował wspólnie z poetą, co wpłynęło na ich niezwykłą wartość artystyczną. 

Przeczytaj więcej o książce

 Zapraszamy do wspólnego czytania z naszymi pociechami!

Joanna
2016-05-25 08:23:28

Dzieki za propozycje, są bardzo ciekawe. Z mojego doświadczenia, mój Synek od dłuższego juz czasu nie chce słuchac, nudzi go to (ma prawie 2 latka) i najbardziej lubi te książeczki oglądać i "aktywnie uczestniczyc" w czytaniu, dlatego ja polecam serię - Ulicy Czereśniowej (Wiosna, Lato, Jesień, Zima) a potem Mamoko. Super zzabawa, a przy tym dziecko poznaje wiele nowych słów i przedmiotów.

logo

Portal MyMamy.pl pomaga poznać i skontaktować się z innymi rodzicami w okolicy oraz udostępniać im różne informacje i materiały