ScrollToTop
rabaty dla mamy

Praktyczna aranżacja dziecięcego pokoju

Data: 08 luty 2018

Rodzice wiedzą, że samodzielna aranżacja dziecięcefo pokoju wymaga przemyślanego działania. Sprawdź jak w prosty sposób zaaranżować praktyczny pokój dziecięcy.

Zmiana aranżacji dziecięcego pokoju co kilka lat jest nie tylko niepraktyczna, ale także często okazuje się niezwykle kosztowna. Warto więc dokładnie zastanowić się jak zaaranżować dziecięcy pokój tak, aby spełniał on praktyczne funkcje przez jak najdłuższy czas. Aby to osiągnąć, warto zastosować kilka prostych trików. Poznaj proste sposoby na praktyczną aranżację dziecięcego pokoju.

Prosta kolorystyka dziecięcego pokoju

Wielu rodziców często decyduje się na kolorowe ściany, na których widnieją różne misie, kwiatki, samoloty i postacie z bajek. Niestety nim się obejrzymy, dziecko będzie nieco starsze, a wszystkie te wzory będą już dawno nieaktualne. Aby uniknąć zbędnych kosztów i absorbujących plac malarskich wystarczy od razu pomalować ściany na delikatne kolory pastelowe, które bez problemy sprawdzą się przez wiele lat i z pewnością nie stracą na aktualności.

Praktyczne oświetlenie w pokoju dziecka

W pokoju dzieci wystarczą trzy źródła światła, z których każde będzie pełniło praktyczną funkcję. Główne źródło światła powinno znajdować się na suficie, to właśnie ono będzie towarzyszyło dziecku podczas wieczornej zabawy na dywanie. Kolejne źródło światła powinno znaleźć się przy dziecięcym biurku, to tutaj będzie wspierało nasze dziecko w nauce i pracach kreatywnych. Ostatnim miejscem jest nocna lampka, która znajdować się będzie przy dziecięcym łóżku. Warto pamiętać, że włącznik do lampki nocnej powinien znajdować się w zasięgu dziecięcej ręki.

Dywan najlepszym miejscem na zabawę

Dywan do pokoju dziecięcego jest kwestią indywidualną. Rodzice najczęściej wybierają dywan z uwzględnieniem aranżacji wnętrz dziecięcego pokoju. Warto jednak pamiętać, że dywan w pokoju dziecięcym powinien przede wszystkim sprzyjać zarówno dziecięcej wygodzie jak i zabawie bowiem jest głównym miejscem codziennych zabaw naszych pociech. Nie każdy jednak wie, że dziecięcy dywan powinien zostać odpowiednio zabezpieczony, zwłaszcza jeśli jest to pokój dzieci do trzeciego roku życia. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie dywanu jest przyklejenie go taśmą do podłogi. Nie może to być jednak byle jaka taśma, tylko specjalna taśma dwustronna idealnie stworzona między innymi do przyklejania dywanów. Taśmy dwustronne, a także inne sprawdzone taśmy klejące można zobaczyć na stronie http://tasmaklejaca.pl/

Idealne meble dla dzieci

Wysokie meblościanki nie tylko już dawno wyszły z mody, ale także nie są najlepszym rozwiązaniem do dziecięcego pokoju. Dla dziecka najlepsze okazują się niskie meble, które w każdym calu będą dostępne dla dziecięcych rączek. Warto zaznaczyć, że niewysokie meble do dziecięcego wspomogą rozwój samodzielności u dzieci. Nie należy zapominać, że mimo iż małe dzieci będą mogły bez problemu sięgnąć po dowolną zabawkę, to jednak niskie meble przyczynią się do szybszej nauki samodzielnego porządkowania własnych zabawek.

Nikt jeszcze nie rozpoczął dyskusji w tym wątku. Dodaj komantarz jako pierwsza!

logo

Portal MyMamy.pl pomaga poznać i skontaktować się z innymi rodzicami w okolicy oraz udostępniać im różne informacje i materiały