ScrollToTop
rabaty dla mamy

Skuteczny sposób na naukę angielskiego

Data: 09 październik 2018

W dzisiejszych czasach znajomość angielskiego przynajmniej w stopniu podstawowym odgrywa bardzo dużą rolę. Cóż, znajomość słówek w języku obcym przyda się nie tylko podczas zagranicznych wyjazdów, lecz również w kraju, zwłaszcza gdy prowadzi się biznes. Wszelkie braki można w łatwy sposób nadrobić, biorąc udział w wioskach językowych, które organizowane są zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych.

Obóz językowy pomysłem na wakacje

Wakacje dla większości, a zwłaszcza dzieci są czasem relaksu i odpoczynku, jednak można połączyć przyjemne z pożytecznym i uczyć się języka czerpiąc z tego radość. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się kursy językowe dla dzieci i młodzieży, które prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę speakerów. Nie należy się jednak martwić, gdyż wysyłając pociechę do wioski językowej, będzie miała zapewnioną nie tylko naukę, ale także i czas na rozrywkę. Wysłanie dziecka w świat nie jest złym pomysłem, a co ważne nie niesie za sobą ryzyka, lecz przyniesie oczekiwane rezultaty, bo po kilkudniowym wyjeździe każdy młody człowiek zdobędzie o wiele większą wiedzę niż podczas lekcji angielskiego w szkole.

Jak wyglądają kursy dla dzieci?

Oczywiście kursy językowe dla dzieci różnią się od tych organizowanych dla dorosłych. Najmłodsi uczą się poprzez zabawę, dzięki czemu są w stanie przyswoić znacznie więcej słówek. Co ważne na obozach językowych obowiązuje zakaz mówienia po polsku, dzięki czemu nauka przebiega szybko i sprawnie. Zatroskani rodzice często zadają sobie pytanie, czy dziecko poradzi sobie z komunikacją, czy pokona barierę wstydu, jeśli jego angielski nie jest na wysokim poziomie? Nie należy się jednak martwić na zapas. Speakerzy, którzy prowadzą zajęcia, na pewno dobrze zatroszczą się o każdy szczegół.

Czy zajęcia prowadzone są w grupach?

Podczas obozów językowych organizowanych przez https://angloville.pl/dzieci-mlodziez/ zajęcia prowadzone są przez doświadczonych speakerów z różnych krajów, dzięki czemu najmłodsi będą mieli okazję przekonać się jak prawidłowo wymawiać słowa oraz w jaki sposób je akcentować. Zajęcia nie są prowadzone w licznych grupach, gdyż to rozpraszałoby uwagę dzieci. Jeden speaker zazwyczaj ma pod opieką jednego bądź dwóch uczniów.

Ile trzeba zapłacić za obóz?

Ceny kursów są ustalane już indywidualnie, dlatego chcąc poznać bliższe szczegóły, należy skontaktować się z wybraną szkołą. Niestety nie będzie to zapewne mała inwestycja, jednak na edukacji nie należy oszczędzać, bo dzięki zdobytej wiedzy dzieci w przyszłości nie będą miały trudności w porozumiewaniu się po angielsku.

Nikt jeszcze nie rozpoczął dyskusji w tym wątku. Dodaj komantarz jako pierwsza!

logo

Portal MyMamy.pl pomaga poznać i skontaktować się z innymi rodzicami w okolicy oraz udostępniać im różne informacje i materiały