ScrollToTop
magazyn mamy

Sprzątanie może być przyjemne!

Data: 02 październik 2018

Przyznajmy sobie szczerze, że nikt z nas nie lubi sprzątać. Jest to raczej żmudna i męcząca czynność, po której wykonaniu zazwyczaj nie mamy ochoty na nic, chyba że na oglądanie telewizji i rzucenie się na kanapę. Czy da się sprzątanie jakoś uprzyjemnić?

Jak sprzątać, aby się nie narobić?

Pytanie, które zapewne zadało już sobie wielu, a wielbiony byłby ten, kto metodę na wygodne sprzątanie by znalazł. Nie trzeba jednak szukać daleko, ponieważ tak naprawdę rozwiązanie dla nas znajduje się niedaleko. Wystarczy tylko zajrzeć do Internetu i receptura na czysty dom gotowa. Oczywiście nie będzie to cały czysty dom, bo jedynie dotyczy to podłóg, no ale przecież zawsze coś.

Wybieramy na przykład odkurzacz automatyczny iRobot. Co może on nam zaoferować? Przede wszystkim z podłogi znikną wszelkie okruchy, sierść, kurz, a także różne inne nieczystości. Robot może pracować nawet przez dwie godziny bez ładowania, co na pewno zaowocuje czystą podłogą. My za to możemy pozostawić go bez opieki, a wszystko nadzorować na przykład z naszego smartfona.

Czy warto kupić takiego robota?

Oczywiście podejścia będą różne, znajdą się sceptycy, lecz na pewno będzie równie dużo zwolenników takiego rozwiązania. My jednak cały czas jakoś dziwnie obawiamy się takich rozwiązań. Czy jest w tym coś dziwnego? Nie. Ponieważ mamy już tak, że boimy się nowości. Jednak roboty sprzątające to coś, co naprawdę warto wypróbować. Koszt, jaki musimy ponieść, to od kilku set, do nawet kilku tysięcy złotych, ale kto raz spróbuje, ten nie pożałuje tej inwestycji.

Jak to działa?

Wybierając odpowiedni model, możemy się przekonać, że tak naprawdę nie musimy o nic się martwić. Dzięki kamerze i czujnikom producenci zapewniają, że robot uczy się rozkładu pomieszczeń i z każdym dniem sprzątanie powinno być coraz dokładniejsze. Ładuje się automatycznie, ponieważ sam kieruje się do stacji dokującej. Wystarczy więc raz dziennie go wyczyścić, a on przez cały dzień będzie sobie powoli sprzątać. Czy można sobie wyobrazić coś lepszego?

Przy zakupie, jeśli zależy nam na czymś dobrej jakości, warto zwrócić uwagę na moc takiego robota, a także ilość szczotek i włosków, które posiada. Oczywiście im więcej, tym lepiej.

Z takim robotem nie powinno być większych problemów. Jeśli nie będziemy co chwilę na niego wpadać i nie uszkodzi nam się przypadkiem, to nie musimy się bać o to, że szybko trafi do serwisu. Nie musimy bać się też tego, że spadnie ze schodów, ponieważ część producentów zapewnia, że urządzenie jest na tyle inteligentne, że schody ominie.

Musimy być także wyrozumiali, jeśli mamy w domu psa lub kota, ponieważ zwierzęta mogą od czasu do czasu zaatakować naszego robota, jednak to nie powinno zrobić mu krzywdy.

Nikt jeszcze nie rozpoczął dyskusji w tym wątku. Dodaj komantarz jako pierwsza!

logo

Portal MyMamy.pl pomaga poznać i skontaktować się z innymi rodzicami w okolicy oraz udostępniać im różne informacje i materiały