ScrollToTop
rabaty dla mamy

Fundacja

 Przewodnią misją „Fundacji Kochaj mnie…Po prostu” jest  pomoc dzieciom, zagrożonym nieprawidłowym rozwojem, związanym z wcześniactwem, wadami genetycznymi, wrodzonymi wadami rozwojowymi, chorobami neurologicznymi oraz zaburzeniami psychicznymi.

Mamy mnóstwo marzeń, które pragniemy zrealizować. Wierzymy, że wspólnym wysiłkiem uda się nam to zrobić:):):)

Przez pierwszy rok naszej działalności udało nam się zrealizować następujące projekty:

 

1.Zorganizowanie grup wsparcia dla Rodzin, borykających się z niepełnosprawnością swoich dzieci. Nasza grupa wsparcia działa głównie poprzez uruchomienie gorącej linii. Na stronie internetowej naszej Fundacji znajdują się telefony do poszczególnych Mam: skrajnych wcześniaków, dzieci z zespołem Downa, dzieci z bardzo rzadkimi chorobami takimi jak: zespół Nicolaidesa-Baraitsera, rdzeniowy zanik mięśni; jest również Mama po stracie dziecka. Dodatkowo wiceprezes Fundacji Karina Zaczkowska organizuje raz w miesiącu spotkania grupy wsparcia dla Rodzin wcześniaków.

kochajmniepoprostu.pl - Dla Rodziców   
kochajmniepoprostu.pl - Jeśli potrzebujesz pomocy

2. Akcja plakatowa "Tak nas widzą...Takie jesteśmy"/"Tak nas widzą...Tacy jesteśmy"-akcja miała na celu promocję fundacji, a także pokazanie całemu światu, że pomimo niepełnosprawności naszych dzieci, jesteśmy szczęśliwe, radosne i spełnione:) To samo tyczy się Mężczyzn:) są cudownymi, wspierającymi nas Mężami i bardzo kochającymi Ojcami!!!:D:D:D  Na plakatach są mamy i tatusiowie skrajnych wcześniaków oraz dzieci z zespołem Downa.

 
3.Pierwszy Wielki Charytatywny Maraton Zumby. Przybyło ponad 20 instruktorów Zumby z całej Polski (uwaga charytatywnie!!!), a w maratonie wzięło udział ponad 150 osób:) Zebraliśmy 3150 zł, a cały dochód z imprezy został przeznaczony na Ośrodek Wczesnej Interwencji.

 4.Reportaż w "Magazynie Ekspresu Reporterów" "Kochaj mnie...Po prostu". Wspaniała Monika Gałązka!!! Nic dodać, nic ująć. Mistrzostwo Świata!!! Profesjonalistka w każdym calu. Kochamy Monikę ze wszystkich sił!!! Po emisji reportażu posypały się maile i wiadomości...Cała Polska dowiaduje się o Fundacji!!! W tym momencie obejmujemy wsparciem rodziny z całego kraju:):):) Kto tylko potrzebuje rozmowy...dzwoni, pisze....!!! To wszystko pomaga...widzimy, że nasza praca ma sens...widzimy wielkie przemiany w rodzinach....pomagamy na nowo nadać sens ich życiu !!!:):):)

5. 13 Grudnia 2015 roku Konferencja "Jedz zdrowo i rozwijaj się prawidłowo...Po prostu" - projekt zrealizowany dzięki funduszom ze Stowarzyszenia Integracja i Rozwój poprzez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich:):):) Konferencja skierowana do rodziców, którzy zmagają z problemami żywieniowymi u swoich dzieci. Przybyło około 50 rodzin  z dziećmi:):):)Zdałyśmy sobie sprawę, jak ważne są podobne inicjatywy:):):)

6. Kolejna wspaniała inicjatywa!!! 5 kwietnia 2016 roku nasza Fundacja miała zaszczyt gościć na obchodach pierwszej rocznicy uroczystej inauguracji Biznes Klubu Malowany Szminką oraz prezentacji wyjątkowego katalogu "One"... Dzięki cudownym i jedynym w swoim rodzaju Członkiniom Biznes Klubu podczas uroczystości były zbierane datki na naszą Fundację!!!! :-) :-) :-) Zebrałyśmy 6340 zł!!!! :-) :-) :-)  Dochód z imprezy pragniemy przeznaczyć na organizację kursu Makatonu :)

7. Nasza Fundacja włączyła się również w akcję "Cudowne ośrmiorniczki dla wcześniaków". W czerwcu 2016 roku braliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii "Pomagam bo lubię". W trakcie akcji sprzedawane były piękne koszulki, a zebrane pieniążki w całości zostają przeznaczone na zakup potrzebnych materiałów do dziergania cudownych ośmiornic dla wcześniaków. Sprzedaliśmy łącznie 53 koszulki!!! Myśle, że w przyszłym roku pobijemy rekord!!!:D:D:D

A oto krótki opis akcji:
Cudowne ośmiornice dla wcześniaków
Pierwsze maskotki - ośmiornice zaczęto tworzyć w Danii w 2013 roku
Oficjalna strona Kleine inktvisjes
Kleine-inktvisjes
W Danii ten projekt stał się bardzo popularny
Zauważono, że umieszczenie ośmiornicy w inkubatorze, powoduje, że dziecko staje się spokojniejsze i nie wyrywa sondy i rurki
Z czasem okazało się, że oddech, bicie serca stają się coraz bardziej regularne, wzrasta poziom tlenu we krwi.
Macki ośmiornicy przypominają dzieciom pępowinę, którą trzymały w łonie matki
Dzieci nie pociągają za rurki i sondy.
Obecnie praktyka zyskała popularność w wielu placówkach medycznych Danii,
Szwecji, Holandii, Belgii, Szwajcarii
i w Kazachstanie.
Ponad 200 szpitali wspiera inicjatywę i ma swoich "ambasadorów" w
Holandii i Belgii.
Ośmiornice można stosować także dla starszych dzieci w terapii nerwic oraz w rozwoju sprawności motorycznych (mowa o ośmiornicach, które dzieci dostały w inkubatorach.Ośmiornice nie są na sprzedaż)
Ośmiornice może wykonać mama wcześniaka, co pozwoli jej zrobić coś pożytecznego dla swojego dziecka a jednocześnie da możliwość rozładowania emocjonalnego.
Ośmiornica wykonana przez wolontariuszy może także stanowić wsparcie psychiczne dla mamy wcześniaka.

8. 18 czerwca czerwca 2016 roku odbył II Bingospa Wielki Charytatywny Maraton Zumby!! Oczywiście jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc ze strony naszej Przyjaciółki Any Półtorak:):):) W tym roku sceną zawładnął totalnie męski skład instruktorki z całej Polski i nie tylko...Na wszystkich miłośników Zumby czekała niesamowita niespodzianka- Gość Specjalny Izabela Kin-Janda-ZES (Zumba Educatin Specjalist), spod której skrzydeł wyszli niemalże wszyscy instruktorzy Zumba Fitness w Polsce! Dochód z imprezy podobnie jak z akcji Biznes Klubu Malowany Szminką zostanie przeznaczony na organizację kursu Makatonu w Kielcach:):):) Podczas maratonu zebraliśmy 4990 zł!!! Bijemy rekordy!!!:D:D:D

Makaton to program językowy- system gestów i symboli graficznych dla dzieci i dorosłych ze "złożonymi potrzebami komunikacyjnymi". Osobami najczęściej korzystającymi ze znaków Makatonu są dzieci i dorośli: z niepełnosprawnością intelektualną, z porażeniem mózgowym, z autyzmem, z zaburzeniami zmysłów - słuchu, ze specyficznymi zaburzeniami w rozwoju mowy i języka (np. osoby z afazją)- więcej dowiecie się na makaton.pl.

A ponadto mamy mnóstwo planów i marzeń:):):) Przed nami kolejne wyzwania!!!

1.Teledysk:):):)

2.Kolejna akcja plakatowa!!!:):):)

3.Makaton!!!:D:D:D

 

i wiele innych atrakcji!!!:D:D:D

 

 

Prezes Fundacji Aleksandra Gładyś-Jakubczyk

Lekarz w trakcie specjalizacji z neonatologii. Totalnie zakochana mama dwóch synów: Maciusia i Olusia „Zespolaka”. Pasjonują ją taniec, sport, muzyka oraz zarażanie pozytywną energią.

„Zawsze pragnęłam zrobić w swoim życiu „coś” ważnego. Oluś stał się moją inspiracją do założenia Fundacji. Wiem, że będziemy robić wielkie rzeczy. Dziękuję Ci Synku”.

 

logo

Portal MyMamy.pl pomaga poznać i skontaktować się z innymi rodzicami w okolicy oraz udostępniać im różne informacje i materiały