ScrollToTop
mama na zakupach

WieloPole 3

Wielopole 3 Kraków Restauracja

Zaloguj się aby oddać głos.

Średnia ocena: 0/5
Prowadzimy kuchnię bezglutenową i roślinną. Bazujemy na świeżych, nieprzetworzonych produktach. Mamy wyśmienite desery, nawet takie bez cukru.
 
Kuchnia mądra
Nasza kuchnia to miejsce, w którym łączymy smaki utrwalone w polskiej kulturze kulinarnej z odkryciami naukowców o niezwykłych właściwości jedzenia.

Efektem są dania, będące fuzją najwartościowszych rodzimych składników roślinnych ze smakowitymi dodatkami superfoods (pokarmy o wysokich wartościach odżywczych i zdrowotnych) z najdalszych zakątków świata.

Żyjemy w przekonaniu, że jedzenie ma znaczenie, tym samym może stać się smaczną i kolorową drogą ku zdrowiu. Nasze dania szczególnie polecamy osobom chorym przewlekle, min. na cukrzycę, z podwyższonym cholesterolem, walczącym z nadwagą, o podwyższonym ryzyku wystąpienia raka.

W tym miejscu niektórzy już z pewnością wiedzą, że inspiracją dla tego miejsca są wyniki wieloletnich badań min. dr Campbell’a dowodzące wyższości jedzenia roślinnego nad spożywaniem mięsa. Publikacja „The China Study - Nowoczesne zasady odżywiania” oraz jego warsztaty i wykłady to podstawy, na których opracowujemy nasze receptury.

Kuchnia roślinna
Szanujemy wybory kulinarne każdego gościa, żyjemy w zgodzie ze spożywającymi mięso, życząc im spokojnej starości w zdrowiu. Sami hołdujemy kuchni roślinnej, a nasze własne wybory kulinarne najbliższe są kuchni raw. Państwu proponujemy jednak szerszy wybór – pomiędzy raw, wegańskimi i wegetariańskimi. Dla ułatwienia wszystkie nasze dania w karcie oznaczyliśmy:
W – wegetariańskie
V – wegańskie
R – (raw) surowe
G – bezglutenowe
Oczywiście niektóre z nich łączą w sobie kilka z tych cech, a potrawy raw ze względu na otaczającą nas aurę ogrzewamy na życzenie do temperatury 40 st. C.

O właściwościach składników potraw staramy się Państwa informować za pomocą naszego menu i facebooka, zachęcamy jednak do wczytywania się we wszelkie dostępne materiały źródłowe i naukowe.

Kuchnia niskoprzetworzona
W naszej kuchni posługujemy się prostymi metodami jak gotowanie w niskich temperaturach, na parze, zapiekanie w piecu, blenderowanie potraw. Większość warzyw myjemy, nie pozbawiając ich skórki. Nie używamy kuchenki mikrofalowej, a budzący wątpliwości dźwięk „pik,pik” wydobywa się z naszej opasłej zmywarki do naczyń.

Używamy świeżych składników od zaufanych rolników z okolicznych wsi. Sięgając po produkty z odległych rejonów świata wybieramy się do zaprzyjaźnionego sklepu eko Melasa na ul. Dietla. Nie używamy glutaminianu sodu ani żelatyn zwierzęcych. Niektóre dania wymagają dłuższego czasu oczekiwania, gdyż poza bieżącym przygotowaniem składników dbamy o najwyższą jakość prezentacji kulinarnego dzieła.

„Niech pożywienie będzie twoim lekarstwem,
a lekarstwo pożywieniem”, Hipokrates

Kuchnia ciągłych przemian
Często zmieniamy menu. Używamy produktów sezonowych,
unikamy nadmiaru przypraw. Porcje stosowne, by się najeść do syta.

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne. Pakujemy dania na wynos. W najbliższym rejonie chętnie doniesiemy.

Od 11.30 do 21.00 codziennie na fajne zdrowe menu, a w weekendy specjalne zestawy obiadowe!

Zapraszamy!

Lokalizacja obiektu

Nikt jeszcze nie rozpoczął dyskusji. Dodaj komantarz jako pierwsza!

logo

Portal MyMamy.pl pomaga poznać i skontaktować się z innymi rodzicami w okolicy oraz udostępniać im różne informacje i materiały